ylös

Rakka Asunnot Oy

yritysesittely

TARINA / 25 vuoden kokemuksella!

Rakka Asunnot Oy:n tarina sai alkunsa siitä, kun pitkään rakennusalalla toimineet Timo, Hannu ja Samuli halusivat perustaa yhdessä uudenlaisen rakennusliikkeen. Syntyi Rakka Asunnot Oy – uskottava rakentamisen porukka, joka tunnetaan alaa uudistavasta otteesta ja vahvojen arvojen mukaisesta reilusta toiminnasta.

Pohjoiset juuremme ja ylpeys niistä näkyvät toiminnassamme nimestä lähtien. Rakka on kuin pala pohjoista luontoa. Se mielletään puhtauden ja kestävyyden perikuvaksi, joka kestää vuodenaikojen vaihtuvat ilmiöt ja kovimmatkin olosuhteet– samalla paikallaan pysyen ja pärjäten.

Tämä näkyy myös rakentamissamme kodeissa. Ne kestävät laatunsa ja tyylikkyytensä puolesta aikaa, ovat puurakenteisia ja tiloissa on panostettu viihtyisään avaruuteen.

Tyytyväiset asiakkaat ohjaavat toimintaamme. Teemme valintamme niin, että lopputuloksena syntyy laadukas ja kohtuuhintainen koti asiakkaallemme. Teemme kohteemme alusta loppuun, aina tontin hankinnasta suunnitteluun ja kotien rakentamiseen muuttovalmiiksi asti.

Me Rakka Asunnoilla rakennamme reiluja koteja pääkaupunkiseudulle. Reiluus, perinpohjaisuus ja pohjoinen lämpö näkyvät teoissamme. Lämpimästi tervetuloa mukavalle kotimatkalle!

Reiluus

Reiluus on suoruutta ja rehellisyyttä asiakkaita ja kumppaneita kohtaan. Asiakas saa mitä ostaa ja häntä palvellaan kaikissa prosessin vaiheissa. Asiakasviestintä, laadunvalvonta ja päivittäinen työmaiden johtaminen ovat Rakka Asunnot Oy:n toiminnan tärkeimpiä asioita.

Kannattavuus

Rakentamalla kannattavasti hyötyvät sekä asiakas, kumppanit, että me yrityksenä itse. Taloudellisesti kannattava liiketoiminta antaa turvallisen selkänojan arjen ahertamiseen. Kannattavuus tarkoittaa meille jatkuvuutta.

Perinpohjaisuus

Perinpohjaisuus tarkoittaa meille rakentamisen laatua ja asioiden varman päälle tekemistä. Emme halua tehdä asioita puolivalmiiksi, vaan huolehdimme kaikilta osapuolilta, että hoidamme hommat parhaalla mahdollisella osaamisella ja aina asiakkaan ääntä kuunnellen.

Ota yhteyttä

Henkilökuntaa

Hannu Riekki

Toimitusjohtaja
044 551 9930
hannu.riekki@rakka-asunnot.fi

Samuli Urpilainen

Tuotanto
044 277 8773
samuli.urpilainen@rakka-asunnot.fi

Timo Riekki

Hankekehitys
050 345 2535
timo.riekki@rakka-asunnot.fi

Petteri Kettunen

Talous
044 0844500
petteri.kettunen@rakka-asunnot.fi

Jukka Kabanow

Asiakkaat
050 477 5264
jukka.kabanow@rakka-asunnot.fi

Henri Riekki

Laskenta
050 439 3882
henri.riekki@rakka-asunnot.fi

Topias Päkkilä

Hankinta
050 571 3713
topias.pakkila@rakka-asunnot.fi

Matias Suomela

Rakennuspäällikkö
050 576 5978
matias.suomela@rakka-asunnot.fi
view on
Instagram
View on
Instagram
View on
Instagram
View on
Instagram
View on
Instagram
View on
Instagram